Посвідчення водія категорії С

Вантажний автомобіль – це автомобіль, призначений для перевезення вантажів в кузові або на спеціальній вантажній платформі. Такі автомобілі є відмінним засобом заробітку і багато автолюбителів проходять курси на категорію С заради майбутнього працевлаштування. Але категорія С не єдина вантажна категорія водійських прав. Україна, за правилами дорожнього руху, має чотири вантажних категорії. Далі поговоримо про кожну окремо.

Категорія C, Україна

Найпоширенішою вантажною категорією є категорія С, максимальна маса якої, за правилами дорожнього руху, йде від 7500 кг. Обмежень «до» немає, також як і немає обмежень по вазі перевезених вантажів і кількості пасажирів в салоні вантажівки. Єдине, пасажирів не може бути більше, ніж дозволяється технічними характеристиками вантажівки.

Здати на права категорії С можна:

– з 18-ти років;

– у разі відсутності протипоказань по здоров’ю;

– тільки після проходження навчання в акредитованій автошколі;

– в разі успішної здачі теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі МВС.

Досягти двох останніх цілей можна за допомогою автошколи «Антарес» в місті Харків. Наші курси водіння мають акредитацію на всі види категорій. Навчання проходить за останніми вимогами МВС, в спеціально обладнаних класах. Викладачі та автоінструктора на регулярній основі відвідують курси підвищення кваліфікації, що допомагає їм бути в курсі всіх змін в правилах дорожнього руху.

Скільки коштує навчання на категорію С? В автошколі «Антарес» лояльні ціни на навчання. Ознайомитися з повним переліком цін і послуг можна перейшовши за цим посиланням.

Крім традиційної вантажний категорії С, в Україні налічується ще 3 вантажні категорії водіння:

– С1;

– С1Е;

– СЕ.

Поговоримо про кожну докладніше.

Категорія С1

За аналогією з легковою категорією В1, дана категорія є «молодшою ​​сестрою» категорії С. Ця категорія прав є проміжком між категоріями В і С. Маса автомобіля, що підпадає під цю категорію, повинна бути в діапазоні від 3.5 тонн до 7.5 тонн.

Найчастіше це невеликі вантажівки, що перевозять продукти харчування зі складів, що працюють на доставці або перевозять людей, робочі бригади. Отримати права категорії С1 можна з 18-ти років.

До такої вантажівки також можна підчепити причіп масою до 750 кг. Але, як правило, такі зчіпки зустрічаються дуже рідко. Якщо до такого автомобіля і чіпляють причіп, то тільки великогабаритний (маса вище 750 кг). А ось для такої зчіпки знадобиться відкрита категорія С1Е.

Категорія С1Е

Одна з категорій, де знадобиться пройти навчання водінню з причепом. Багато хто думає, що отримавши категорію В або ВЕ (легкова категорія для їзди з важким причепом) додатково навчатися їзді з причепом на вантажівці, хоч навіть і не габаритній, не потрібно.

Для початку відповімо на кілька запитань:

 – чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С?

– чи можна управляти вантажним автомобілем, хоча б тим, що підпадає під категорію С1, з відкритою категорією В, В1 або ВЕ?

Ні, ні і ще раз ні. Для кожного окремого виду транспорту треба відкривати окрему категорію. І це не тому що «так хочеться» або це «якась примха МВС». Необхідно навчатися їзді окремо на кожному виді транспорту, так як їзда на мотоциклі, на легковому авто, на вантажівці і навіть на негабаритні вантажівці з причепом відрізняється один від одного. І заради безпеки власної і безпеки оточуючих необхідно проходити навчання на окремо взяту категорію, а після підтверджувати свої вміння в сервісному центрі МВС.

Повертаючись до категорії С1Е, потрібно вказати її головні відмінності від категорії С і С1. Перше – це вік. Категорію С1Е можна відкрити тільки з 19-ти років при наявності підтвердженого стажу водіння від 1го року. Дана категорія дозволяє керувати автомобілями масою від 3.5 до 7.5 тонн в зчепленні з важким причепом. Але є 1 нюанс. Загальна маса такого зчеплення не повинна перевищувати 12 тонн. Хочете управляти ще важчою зчіпкою? Тоді вам далі.

Категорія СЕ

Найприбутковіша водійська категорія. У ПДР категорія СЕ описується наступним чином – дозволяється керування вантажним транспортним засобом масою від 7.5 в зчепленні з великогабаритним причепом масою вище 750 кг.

Простою мовою – це фури. Всі далекобійники повинні мати відкриту категорію СЕ. Відкрити її, як і всі категорії з причепами (крім DЕ і D1E), можна з 19 років при наявності підтвердженого стажу від 1го року.

Навчання на категорію СЕ можна пройти в будь-якій акредитованій автошколі, наприклад автошкола «Антарес» в місті Харків. Запрошуємо всіх бажаючих до нас на навчання. На нашому сайті ви зможете замовити зворотний дзвінок або самостійно ознайомитися з усією інформацією, в тому числі з іншими статтями блогу, де дуже багато корисної інформації, як для початківця водія, так і для досвідченого. Записуйтеся в нові групи, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх