Посвідчення водія категорії B (Б)

Найпоширенішим видом наземного транспортного засобу є автомобіль. На підтвердження слів статистика за 2018й рік: легкових автомобілів налічується за даними МВС 6 566 000 одиниць, автобусів 250 000, мотоциклів – 840 000. Бачимо величезну різницю в кількості транспортних засобів на дорогах. І з кожним роком кількість автомобілів продовжує збільшуватися. Для того, щоб керувати легковим автомобілем необхідно отримати права категорії В (Б). У даній статті ми поговоримо про всі особливості найпоширенішої водійської категорії, а також обговоримо всі існуючі легкові категорії.

Категорії прав, Україна: легкова категорія

До 2013го року, ще з часів Радянського Союзу в посвідченні будь-якої людини, керуючої легковим автомобілем значилася тільки категорія В (Б). Інших категорій, підкатегорій просто не було.

Але, починаючи з 2013го року, в правила дорожнього руху були внесені зміни, які стосувалися автомобілів, що підпадають під легкову категорію. Тепер не всі 4х колісні транспортні засоби підпадали саме під категорію В (Б).

Звернувшись за допомогою до правил дорожнього руху, можна дізнатися наступне:

– Категорія В (Б), до скількох тонн допустима маса автомобіля? Максимально допустима маса автомобіля з усіма вантажами, пасажирами і причепом (маса причепа для категорії В (Б) не повинна перевищувати 750 кг) не повинна бути вище 3.5 тонн.

– Також є обмеження по пасажирах. Максимальна кількість пасажирів в легковому автомобілі не повинна перевищувати 8 чоловік, не включаючи водія.

З перерахованого вище можна зробити висновок, що категорія В (Б) дозволяє управляти не тільки стандартними легковими авто, по типу седан, хетчбек, універсал, а й ще малогабаритними вантажними авто і мікроавтобусами. Тому саме ця категорія водійських прав є найпоширенішою в сучасній Україні.

Повертаємося до 2013го рока. Саме тоді з’явилася молодша категорія В1 (Б1). Крім того, існує окрема категорія для машин з причепами. Про обидві категорії поговоримо далі.

Категорія В1 (Б1)

Дана категорія по водінню була створена через зростання на дорогах таких транспортних засобів як квадроцикли і трицикли. Саме відкриття В1 дозволяє управляти такими транспортними засобами. У ПДР категорія описується так:

– дозволяється керувати квадроциклами, трицикли масою до 400 кг і об’ємом двигуна до 50 куб см;

– відкрити цю категорію можна, так само як і категорію В (Б) з 18-ти років;

– власникам категорії В (Б) забороняється керувати ТЗ, які підпадають під категорію В1 (Б1) і навпаки;

– цікавий нюанс, тим, хто отримували права на машину до 2013го року, при наявності відкритої легковий категорії, після заміни водійського посвідчення старого зразка на нового, категорія B1 проставлялася автоматично.

Щоб уникнути таких колізій з підкатегорією В1, рекомендуємо відвідати автошколу для отримання прав. Одночасно пройдене навчання (права категорії В (Б) і В1 (Б1)) на 2 легкових категорії заощадить вам кошти і час. Автошкола «Антарес» в місті Харків запрошує всіх бажаючих пройти курс навчання і отримати водійське посвідчення будь-якої категорії. Ті, хто цікавиться, скільки коштує здати на права, можуть перейти за посиланням.

Категорія ВЕ

Звернемося відразу до фактів. Відкривати категорію ВЕ потрібно в таких випадках:

– якщо максимальна вага причепа, зазначена у свідоцтві, вище 750 кг;

– вага причепа більше 750 кг, а загальна маса автомобіля в зчепленні з причепом більше дозволених 3.5 тонн.

Крім того, для їзди з причепом необхідні особливі навички, отримувати які краще в автошколі. Будь-які акредитовані курси водіння повинні навчати їзді з причепом. Адже під час керування легковим автомобілем в зчепленні з великогабаритним причепом змінюється принцип їзди, а саме принцип входження в поворот, принцип гальмування. Дуже важливо відчути габарити автомобіля з причепом, щоб уникнути дорожньо-транспортних пригод.

Підбиваючи підсумки

Деякі задаються питанням, а не легше просто купити права категорії В (Б) або заплатити гроші і додатково відкрити категорію ВЕ? Для початку це незаконно, а в продовженні, відкривши за гроші категорію ВЕ або будь-яку іншу категорію, без належного навчання, ви ризикуєте нашкодити, в першу чергу собі, та іншим учасникам дорожнього руху.

Автошкола «Антарес» в місті Харків рекомендує отримати права категорії В (Б), вартість навчання вище, саме у нас. Наша автошкола акредитована на всі види категорій. У нас ви запросто зможете навчитися як на всі види легкових автомобілів, так їзді на вантажівках, автобусах і мотоциклах.

Крім того, є можливість навчання відразу на мотоциклетну категорію А і легкову В (Б), ознайомитися з усіма нюансами одночасного навчання на обидві категорії можна в статті «Отримати права категорії А і А1 при наявності В» перейшовши за посиланням. Автошкола «Антарес» чекає всіх бажаючих. Набори в нові групи проходять на регулярній основі. Наші двері завжди відкриті.

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх