Посвідчення водія категорії А: Особливості

Двоколісний транспортний засіб – мотоцикл, мопед, моторолер, скутер. Що об’єднує ці засоби пересування? Відповідь досить проста – права категорії А. Але, багато хто не знає, що дана категорія не єдина мотоциклетна категорія. У цій статті ми поговоримо про обидві мотоциклетні категорії, дізнаємося різницю категорій А та А1, їх загальні риси і поговоримо про умови отримання прав на мотоцикл в Україні.

Мотоциклетні категорії

Починаючи з 2013го року, в Україні існує 2 категорії, які регламентують їзду на двоколісних транспортних засобах. Категорія А і А1 необхідна для їзди на:

– мотоциклах;

– скутерах;

– мопедах;

– моторолерах.

До 2013го року для ряду двоколісних ТЗ наявність водійських прав не було 1ю необхідністю. Поява категорії А1 була пов’язана з тотальним збільшенням легких двоколісних ТЗ на дорогах. І найчастіше такими засобами керували підлітки.

Тому, починаючи з 2013го року, будь-кому, хто хоче легально їздити по дорогах загального користування на будь-якому з 4х перерахованих вище ТЗ, потрібно в обов’язковому порядку проходити курси водіння на мотоциклі.

Умови прийому в автошколу для навчання їзди на мотоциклі, мопеді, скутері і моторолері наступні:

– вік від 16-ти років;

– відсутність медичних протипоказань;

– отримання спеціальної медичної довідки;

– отримання сертифікатів від нарколога і психіатра.

Пройти навчання можна в будь-якій акредитованій автошколі, наприклад в автошколі «Антарес» міста Харків. В нашій школі водіння після повного курсу навчання, що включає теорію і практику, успішна здача іспиту в сервісному центрі МВС гарантована.

Майбутнім водіям буде цікаво: Вартість навчання на права.

Навчання в автошколі проходить в спеціально обладнаних класах. Інструктори та викладачі є дипломованими фахівцями і на регулярній основі проходять курси підвищення кваліфікації. Всі бажаючі вивчитися на мотоциклетну категорію, отримають величезний багаж знань і досвіду для управління двоколісними ТЗ.

Категорія А1

Якщо вже говорити окремо про кожну з мотоциклетних категорій, то потрібно уточнити єдиний момент. Як і у всіх категоріях: легковий автомобіль (В), вантажний автомобіль (С) – автомобілі, які підпадають під ту чи іншу категорію, відрізняються тільки за своїми технічними характеристиками, таким як:

– маса;

– потужність;

– максимальна кількість перевезених пасажирів.

Категорія А1 і А відрізняються один від одного потужністю мотоцикла. Так категорія А1 дає право на керування мотоциклами, мопедами, моторолерами та скутерами об’ємом двигуна до 50 куб. см або ж до 4 кВт потужністю електродвигуна.

Тобто, можемо зробити висновок, що ніякої конструктивної, зовнішньої різниці мотоциклів, які підпадають під категорії А1 і А може і не бути. Тому, для виключення будь-яких колізій, рекомендується одночасно відкривати обидві категорії.

На чому можна їздити з категорією А?

Як стає зрозуміло, зі сказаного вище, під категорію А підпадають мотоцикли, мопеди, скутери та моторолери з об’ємом двигуна від 50 кубічних сантиметрів, або з потужністю електродвигуна від 4 кВт.

Відкрити категорію А, також як і категорію А1 можна з 16-ти років. Але існує 1 нюанс. Для управління мотоциклом з об’ємом двигуна від 350 куб см потрібно дочекатися 18-ти річного віку. Навіть при відкритій категорії А, в 16 і 17 років таким мотоциклом управляти незаконно!

Відповісти на питання, скільки коштує здати на права на мотоцикл, можна наступне: головне не вартість навчання, а якість, тому запрошуємо всіх бажаючих на навчання в автошколу «Антарес» міста Харків, також можете ознайомитися з іншими статтями блогу, де багато корисної інформації, як для досвідченого, так і для початківця водія. Ми чекаємо саме на тебе! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх