Отримати права категорії А і А1 при наявності В

Найпоширенішою категорією водіння є категорія B. Дана категорія дозволяє управляти легковими автомобілями вагою до 3.5 тонн. Більшість водіїв вибирають для початкового відкриття саме категорії В і С, вважаючи, що мотоциклетні категорії А1 і А їм не знадобляться. Але, в житті трапляються такі ситуації, коли відкриття категорії А стає необхідним. У даній статті ми поговоримо про те, як відкрити категорію А при наявності старшої категорії і поговоримо про різновиди мотоциклетних категорій.

Відкриття категорії А, якщо є Б

Досить часто на просторах інтернету зустрічається питання, як відкрити категорію А (А1), якщо є В? Щоб дізнатися відповідь на це питання, спочатку потрібно заглибитися в українське законодавство, з якого стає ясно, що наявність водійського посвідчення старшої категорії, звільняє від здачі теоретичної частини на молодшу категорію. Тобто, відповідаючи на питання, чи потрібно здавати теорію на категорію А, якщо є категорія Б, можна сказати – ні, при наявності підтвердженого водійського стажу старшої категорії, не менше 1-го року! Але, здавати практичний іспит в МВС доведеться.

Також це стосується і підготовки. Теоретичну частину 2й раз ніхто вас змушувати вивчати не буде, але пройти «докатку» на мотоциклі все ж необхідно. Замовити дану послугу можна в автошколі «Антарес» міста Харків. Ознайомитися з цінами і всіма послугами можна перейшовши за посиланням.

Порядок дій для відкриття категорії А1 і А в Україні:

– збір необхідних документів, обов’язкове проходження медкомісії; зверніть увагу, щоб відмітка в довідці стояла саме біля категорії А1 або А;

– звернення до сервісного центру МВС для подальшого допуску до іспиту;

– підготовка до здачі практичної частини, шляхом докатки необхідної кількості годин в автошколі.

Одночасне відкриття двох категорій

Відкриття двох категорій одночасно є відмінним рішенням для тих, хто планує їздити на декількох видах транспорту, і завдяки цьому в майбутньому відвідувати окремо курси водіння на мотоциклі не потрібно.

Одночасне відкриття двох категорій означає проходження практики в автошколі відразу на двох видах транспортних засобів, в нашому випадку – легкове авто і мотоцикл, а також в сервісному центрі МВС здається практичний іспит відразу для двох категорій. Теорія в такому випадку здається 1 раз.

Здача теорії на права категорії А1 або А при наявності категорії В

Українське законодавство звільняє від повторної здачі теоретичного іспиту під час відкриття молодшої категорії, в разі наявності водійського посвідчення старшої категорії і стажу водіння більш 1го року. Також під час відкриття двох категорія відразу, теоретичний іспит здається тільки для старшої категорії.

Здача практики для відкриття категорії А1 або А при наявності категорії В

З практичною частиною справи йдуть трохи інакше. Як писалося вище, в будь-якому випадку потрібна буде практика на мотоцикл або мопед, в залежності від категорії, в автошколі. Докатка потрібної кількості годин включає в себе тільки практичні заняття з інструктором. Після чого, за наявності стажу від 1го року на старшій категорії, ви здаєте практичний іспит на категорію А або А1 в сервісному центрі МВС.

Різниця категорій А та А1

Якщо ви вирішили відкрити мотоциклетну категорію при наявності автомобільної, то необхідно знати, яку саме з двох існуючих категорій потрібно вибрати. Різниця між категоріями А1 і А ось у чому:

– категорія А1 дозволяє керувати мопедами, моторолерами та скутерами з об’ємом двигуна до 50 куб. см або потужністю електродвигуна до 4 кВт;

на чому можна їздити з категорією А – мотоцикли, мопеди, моторолери та скутери з об’ємом двигуна БІЛЬШЕ 50 куб. см і електродвигунами потужністю від 4 кВт.

Відповідаючи на питання, скільки коштує здати на права на мотоцикл, можна відповісти так: економніше і практичніше буде відкривати 2 категорії відразу! Це можна зробити в автошколі «Антарес» міста Харків. Отримання окремо прав на категорію А, ціна яких нижча, ніж на інші категорії, і прав на другу категорію, в першу чергу не зручно за часом, і по фінансам.

Всіх бажаючих відкрити одночасно 2 категорії запрошуємо на навчання в автошколу «Антарес». Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх