Обслуговування автомобіля після зими

Пори року мають приблизно однаковий вплив, як на людину, так і на автомобіль. Влітку нам жарко, з організму виходить величезна кількість рідини, взимку навпаки – ми замерзаємо і намагаємося додатково утеплитися. Приблизно такі ж процедури необхідні для кожного автомобіля. Їх мета – підвищення працездатності кожного вузла і продовження терміну експлуатації. Чим відрізняється підготовка машини до літньої і зимової експлуатації, яке потрібне обслуговування автомобіля після зими, та інші нюанси розберемо в цій статті.

Загальні правила

В основному умови експлуатації автомобіля в залежності від пори року відрізняються зміною сезонних витратних матеріалів і рідин. Підготовка машини до весни і літа включає в себе зміну:

– автомобільної гуми з зимової на літню;

– автомобільного масла в двигуні і коробці передач;

– також перевірку стану гальмівних колодок;

– можлива підзарядка або повне обслуговування акумулятора;

– двірників;

– фільтра салону та інших фільтруючих елементів в разі їх забруднення.

Підготовка машини і її вузлів до експлуатації є найважливішою складовою водіння кожного автомобіля. Без своєчасного контролю та виправлення несправностей, автомобіль довго служити не буде. Автошкола Антарес міста Харкова стежить за своїми автомобілями, та вчасно робить технічне обслуговування, дотримуючись всіх стандартів безпеки. Переконатися в цьому можна, записавшись на курси водіння.

Двигун і трансмісія

Серце кожного автомобіля – двигун внутрішнього згоряння. Як і людське серце, вимагає особливої ​​уваги. Перше, що необхідно зробити – перевірити рівень і стан масла двигуна і КПП. Рекомендується його повністю замінити. Так як температура роботи взимку та навесні значно відрізняються.

Потрібно провести візуальний огляд всього підкапотного простору. Варто переконатися в:

– цілісності проводів запалювання;

– робочому стані патрубків і шлангів з’єднання;

– стані свічок запалювання;

– наявності охолоджувальної рідини (антифриз), та краще виконати заміну.

Кузов

Підготовку автомобіля радять почати з простого – ретельно помити кузов та інші складові, у тому числі двигун, елементи підвіски. Автомобіль необхідно очистити від шкідливих хімічних елементів, що дають згубний вплив на металеві частини авто.

Чим відмити машину після зими? Через морози бруд в прямому сенсі слова примерзає до кузова автомобіля, її силове видалення зашкодить лакофарбовому покриттю, тому необхідно використовувати спеціальні шампуні для автомобілів. Дані миючі засоби розм’якшують бруд, спрощуючи його видалення з кузова.

Особливу увагу необхідно приділити дверним ущільнювачам. Найчастіше це гума, вона лопається на морозі. Відповідаючи на питання: «чим обробити ущільнювачі дверей автомобіля на зиму», рекомендується придбати спеціальні, захисні, силіконові мастила або інші водовідштовхувальні засоби. Такий догляд забезпечить безпечний вихід з зими з цілими ущільнювачами і ЛКП.

Чим обробити машину на зиму? Заради зменшення наслідків перерахованих вище проблем, рекомендується наносити на кузов авто спеціальні морозостійкі мастики, поліролі або проводити обробку воском.

Підготовка автомобіля також включає в себе зміну гуми в залежності від сезону. На літній гумі категорично заборонено їздити взимку зі зрозумілих причин. Варто тільки ввести в пошукову систему запит: «жорсткі зимові аварії», і відповідь з’явиться на екрані.

Приблизно така ж ситуація із зимовою гумою влітку. Перше, їздою по голому асфальту ви псуєте саму гуму, затираючи її протектор. Друге, через підвищений протектор зменшується зчеплення з асфальтом. Особливо це стосується мокрих доріг.

Гальмівна система

Розгляд даного блоку було розпочато раніше. Під час навчання в автошколі Антарес, викладачі приділяють значний відрізок теоретичного заняття даному питанню. Гальмівна система – є запорукою безпеки авто.

Підготовка до весни після морозної зими повинна починатися з візуального огляду гальмівних колодок, шлангів гальмівної системи та інших елементів. Вищезазначена хімія могла пошкодити металеві елементи гальм, а сильні морози запросто пошкодити шланги, через що може витекти гальмівна рідина. Також варто звернути увагу на рівень даної рідини, і в разі чого, зробити долив або її повну заміну.

Салон

Підготовка машини до літа включає в себе не тільки зовнішні приготування. Також варто приділити увагу салону. В першу чергу радиться поміняти фільтр салону. Такий елемент легко піддається забрудненню, вся дорожньо очисна хімія, застиглий бруд і просто шкідливі випари забиваються в ньому. В даному випадку всім перерахованим вище дихають люди, що знаходяться в салоні авто.

Не варто забувати, що правильно підготовлений автомобіль – тільки частина успіху. Найголовніше, це навички водіння! Навчитися всім тонкощам водіння і досконально вивчити ПДР можна в автошколі Антарес! Запрошуємо всіх бажаючих, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх