Чи потрібно поступатися дорогою автомобілю з проблисковим маячком?

Проблисковий маяк, спеціальний сигнал – світловий сигнал, що встановлюється на дах транспортного засобу, є попереджуючим вогнем для інших учасників дорожнього руху. Одна з головних вимог – пропустити, розчистити дорогу для автомобіля, що застосовує спецсигнал. В народі – «мигалки». Дані позначення визначають пріоритетність проїзду і найчастіше застосовуються в екстрених ситуаціях. У даній статті ми розберемо різновиди спецсигналів, області їх застосування, і найголовніше, як вести себе звичайним учасникам дорожнього руху.

Різновиди спеціальних сигналів

Кожен проблисковий маячок має свій колір, кожен колір своє призначення. Правила дорожнього руху чітко регламентують використання проблискових маячків і прописують, з якими мигалками на машині потрібно поступатися дорогою.

– Синій колір – проблискові маячки поліції та інших екстрених служб;

– Червоний проблисковий маячок – встановлюється додатково до синього маячка і має найвищу пріоритетність;

– Зелений – зазвичай використовується в машинах, що рухаються в колоні, та замикають дану колону;

– біло-місячний – авто мигалка інкасаторських служб;

– помаранчевий, іноді жовтий – авто комунальних служб, машин, що перевозять великогабаритні та/або небезпечні вантажі.

Біло-місячний і помаранчевий проблисковий маячок є єдиним спеціальним світловим сигналом, що не дає пріоритету в русі. Дані сигнали мають тільки позначаючий характер, та повинні привертати увагу до себе і транспортного засобу, який використовує даний сигнал.

Види спецсигналів

Спеціальні сигнали можуть бути не тільки світловими. Дуже часто для залучення уваги використовуються звукові сигнали. Спецсигнал поліції, або «крякалка» використовується нарівні з гучномовцем, і частіше за все, червоним проблисковим маячком. Даний комплекс сигналів застосовується в самих екстрених ситуаціях і вимагає негайно і невідкладно дати дорогу.

Швидка допомога, поліція, пожежна та газові служби також можуть використовувати сирену. Даний звуковий сигнал призначений для підвищення уваги, зазвичай використовується при проїзді перехресть на заборонене світло світлофора. Сирена повідомить інших учасників дорожнього руху, що, не дивлячись на дозволяючий сигнал світлофора, їм необхідно дати дорогу.

Синій проблисковий маячок без сирени зазвичай застосовується поліцією при патрулюванні. В такому випадку, немає гострої необхідності поступатися дорогою, і повністю зупиняти ТЗ, якщо тільки цей маячок не супроводжується звуковими командами.

Дії водіїв

Під час лекційної частини курсу навчання ретельно приділяють увагу цьому питанню. Свого часу, інструктора підказують, як діяти в тій чи іншій ситуації, якщо на горизонті спостерігаються мигалки поліції або іншої екстреної служби, під час уроків водіння. За такою схемою діють в автошколі «Антарес» міста Харків, з цінами і послугами якої можна ознайомитися, перейшовши за посиланням .

Синій проблисковий маячок. Вище вже згадувалися дії водіїв при вигляді цього сигналу. Синя мигалка по пдр разом зі звуковою сиреною дає права даному автомобілю ігнорувати сигнали світлофора в екстреній ситуації, сигнали регулювальника та інші пункти ПДР. При наближенні ТЗ (транспортного засобу) з синім маячком і звуковим сигналом, водій зобов’язаний забезпечити безперешкодний проїзд такому автомобілю.

Червоний проблисковий маячок, ПДР чітко регламентують дії простих водіїв при вигляді цього сигналу. Шофери зобов’язані притиснутись до узбіччя і повністю зупинити свій транспортний засіб. Червоний сигнал використовується в самих екстрених і невідкладних випадках.

Помаранчевий проблисковий маячок, вони ж жовті мигалки на авто, дають водіям комунальних служб ряд переваг, таких як відступ від загальних вимог дорожніх знаків, розмітки під час виконання своїх професійних обов’язків. Водіям інших транспортних засобів забороняється перешкоджати роботі автомобілів з включеними маячками даного кольору.

Покарання

Мигалки на авто за законом дозволяються тільки спеціальним транспортним засобам. До недавна, за використання спецсигналів (світлових і звукових) звичайними автомобілями, без будь-якого дозволу, каралися найбільшими штрафами, обчислення яких приходило на десятки тисяч гривень.

За правилами дорожнього руху, в разі ненадання проїзду автомобілю зі спецсигналами, на водія накладається штраф, або він піддається позбавленню прав на певний термін. Звільнитися від відповідальності можна тільки в тому випадку, коли надання переваги на дорозі неможливо через обставини, що від водія не залежать. Наприклад, якщо автомобілі знаходяться в пробці.

Автошкола «Антарес» міста Харків запрошує всіх бажаючих записатися в нову групу. Разом з нами ви навчитеся всім тонкощам водіння і ретельно вивчіть нюанси правил дорожнього руху! Поспішайте! Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх